تبلیغات
بوگ آغاز مکران (روستای تاریخی بگ) - مطالب شهریور 1392
بوگ آغاز مکران (روستای تاریخی بگ)
به ما بپیوندید

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بوگ نیوز زیر ذره بین ذرهبین نیوز

به در خواست تعدادی از دوستان و عین وبگردی مطلب جالب و قابل تاملی در وبلاگ بوگ نیوز مشاهده شد .که با عقل و منطقمان هرکاری کردیم جور در نیامد.ذره بین عدالت و واقع بینی رو گذاشتیم دیدیم متاسفانه در مطلبی تحت عنوان ((نقدی بر عملکرد 6 ساله دهیاری روستا و نارضایتی شدید 90%مردم و هشدار آنان به شورای دوره چهارم)) نسبت به عملکرد دهیار روستای بوگ نهایت حملات و توهین ها با دید بدبینی و قضاوت یکطرفه و جهت دار منحصرا به قصد تخریب شده بود. در اینجا ما شرممان می آید حتی به چند مورد از حملات بعنوان ذکر مثال اشاره کنیم. ولی اقتضای سیاست کاریمان می طلبد به تعدادی از موارد اشاره کنیم قبل از پرداخت به این مسئله شایان ذکر است که در هر سازمان یا اداره یا هرگونه سیستمی که بطور مسقیم یا غیرمستقیم با مردم سروکار دارد وجود نقص و خطا غیرقابل انکار است همانطور که خدمات ارزنده افراد ومسولین قابل بررسی وغیر قابل انکار هستند. بستگی به نگاه افراد دارد که با چه نیتی عملکرد سایرین را مورد بررسی قرار دهند .اگر با فردی مشکل شخصی داشته باشیم نباید این مسئله هیچگونه تاثیری در جهت دار بودن بررسی عملکرد افراد داشته باشد. جالب اینجاست که در سراسر مطلب ذکر شده هیچ خبری از دهها اقدام مثبت دهیار مردمی و زحمتکش روستا نیست که این نهایت بیرحمی و تخریب است.

1.اشاره شده اکبر کدخدایی در انجام وظیفه معلمی خود قصور می کند. بسیار مساله تعجب برانگیزیست آدم باید خیلی مطمئن باشد که براحتی در مورد عملکرد افراد اظهار نظر وقضاوت کند. طبق شواهد و اطلاعات ما آقای کدخدایی با سابقه چندین ساله ای که در راه تعلیم و تربیت دارند بهتر می دانند چگونه عمل نمایند بیاییم ظاهربین نباشیم و به دهها دانش آموزی که طبق شنیده ها از مدرسه بوگ به مدارج بالا رسیده اند اشاره کنیم.

 

2.نسبت به عدم هدایت و جمع آوری فاضلاب اشاره شده ، همه بخوبی می دانند که بودجه دهیاری اقتضای انجام بدون نقص کلیه امور روستا را نمی کند ظاهرا و طبق اظهارات منابع موثق در زمینه زیبا سازی و جمع آوری آشغال های سطح روستا اقدامات خوبی انجام شده است.

3.از همه جالب تر و تعجب برانگیزتر انتقاد و بهتر بگوییم تخریب دیگری که علیه دهیار بوگ انجام شده بود عدم ارائه گزارش به مردم بود . بیاییم کمی وجدان خود را قاضی کنیم و شروع به نگارش کنیم. ارتباط مردمی و مردم دار بودن آقای کدخدایی و رابطه خوب و قابل تحسین به دهیار های روستاهای دیگر و مهمتر از آن رابطه نزدیک و صمیمی با مسولین منطقه و شهرستان که نقطه قوت بسیار درخشانی در عملکرد ایشان می باشد.و ایشان به واسطه ارتباط خوب و قابل تحسینی که با مسولین ادارات شهرستان و حتی استان داشته اند شخصا امور ی را که در حیطه وظایفشان نبوده پیگیری و به نتیجه رسانیده اند حتی با هزینه شخصی خود در اداراتی نظیر بخشداری و شهرداری و ثبت احوال و پاسگاه و دادگستری و.................

کاش با همان دقتی که نیمه خالی لیوان را می بینیم با همان دقت نیمه پر لیوان را هم ببینیم.

نکته ای که تامل برانگیزتر است اینکه در گیر ودار تودیع و معارفه و نتایج وآثار بعدی انتخابات شوراها بیاییم با کمال افتخار کارنامه فردی مردمی را سیاه جلوه دهیم بدور از انصاف است. ایجاد وبلاگ و نگاشتن آنچه حاصل بهره برداریهای شخصی و عمدی باشد کاری راحت است ولی چگونه میتوان با وجدان خویش کنار آمد.

خنده دارتر از همه چند پست بالاتر از پست مورد بحث در وبلاگ وزین بوگ نیوز کلماتی تحت عنوان برادرمان اکبر کدخدایی و قصد توهین نداشتیم و................است اول بیاییم با آن ادبیات به کسی توهین و او را تخریب کنیم و بعد می شود برادرمان جای حیرت هست.

فعل حال شاید از پس پرده تخریب و توهین جهت دار برای بهره برداری از شرایط حاصله آسان باشد ولی بالاتر از همه چیز وهمه کس خدایی هست.

دوستان بازدیدکننده واهالی روستای بوگ بهترین قضاوت کنندگان در واکاوی مسئله هستندوصاحب نظر.

باز نشر:ذره بین نیوز

مدرسه‌ی سعدی روستای "بوگ" در بخش ساربوک مخروبه‌ای با 61 سال قدمت

دهیار روستای بوگ افزود: مدرسه سعدی روستای بوگ ازتوابع بخش ساربوک شهرستان قصرقند با 61 سال قدمت زبان گویای دو نسل آموزگاران بازنشسته از این مدرسه ، مدرسه ای که از نظر آموزش و پرورش 100 درصد تخریب می باشد و مکاتبات این اداره برای تعطیل نمودن آن در زمان بارش به دلیل خطر ریزش باران وسقوط سقف آن بیم و ترسی مضاعف بر دل دانش آموزان گذاشته است.

اکبر کدخدایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در این مدرسه در دو شیفت پسرانه و دخترانه حدود120دانش آموز درصبح و شیفت ظهر مشغول به تحصیل می باشند و از نخستین مدارس در بخش قصرقند به حساب می آید.

وی بیان کرد: باتوجه به مکاتبات فراوان به نماینده مردم در مجلس و استاندار و فرماندار و بخشداری و اداره آموزش و پرورش قصرقند تاکنون هیچ جواب قانع کننده ای دریافت نکرده ایم، و درحالی که امسال دو یاسه یا شاید بیشتر مدرسه در بخش درحال ساخت می باشد چرا مسئولین حواسشان به این مدرسه نیست.

کدخدایی افزود: ما مخالف ساخت مدرسه در روستاهای دیگرنیستیم ولی واقعأ مدرسه سعدی روستای بگ درحال تخریب می باشد و هر روزشاهد ریزش سقف آن می باشیم و خدایی ناکرده یک روز آجری برسردانش آموزی بیفتد چه کسی جوابگو خواهد بود آن لحظه همه مصیبت ها بر سر مدیر مدرسه خواهد افتاد و همه مسئولین او را سرزنش می کنند و همچنین مدرسه فاقد سرویس بهداشتی می باشد.

وی بیان کرد: نیمکت هایی که دانش آموزان روی آن نشسته اند باید آموزش و پرورش بجای آن حصیربلوچی به مدرسه بدهد و اکثر نیمکت ها فرسوده می باشند و برنده هستند که شامل عواقبی ازقبیل زخمی شدن دانش آموزان که شاید در اثر بریدگی به مرگ می انجامد و دانش آموزی که بر روی نیمکت ها می نشیند بر اثر زنگ زدن نیمکتهای فلزی کاملا لباسای آنان کثیف می شود.

وی خاطرنشان کرد: هرسال دانشجویانی که وارد دانشگاه می شوند از روی نیمکتهای فلزی و زنگ زده به مدارج عالی دانشگاه میرسند .مگر اینان حق ندارند بجای نیمکتهای فلزی برروی نیمکت های چوبی تر و تمیز بشینند ازمسئولین محترم استانی تقاضاداریم به روستای تاریخی بوگ تشریف بیاورند و از نزدیک مشکلات مدرسه را رسیدگی کنند.

درباره وبلاگ

وبلاگ حاضر به منظور معرفی روستای متمدن وقدیمی بوگ درکنارمعرفی استاتید،بزرگان وفرهنگ غنی واصیل قوم بلوچ به دوستداران فرهنگ و تمدن منطقه ایجادشده است .امیدوافر داریم کاستی ها رابرما ببخشید ودر پربار نمودن آن مارا تنها نذارید.
نظرات هرچند کوتاه شما را به دیده منت ارج می نهیم .
مدیر وبلاگ : شه بخش کدخدایی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

فالطالع بینیفال روزانه
فالطالع بینیفال روزانه
فال حافظ

.

کد جمله های دکتر شریعتی

کد جمله های دکتر شریعتی

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین