تبلیغات
بوگ آغاز مکران (روستای تاریخی بگ) - مدرسه‌ی سعدی روستای "بوگ" در بخش ساربوک مخروبه‌ای با 61 سال قدمت
بوگ آغاز مکران (روستای تاریخی بگ)
به ما بپیوندید

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مدرسه‌ی سعدی روستای "بوگ" در بخش ساربوک مخروبه‌ای با 61 سال قدمت

دهیار روستای بوگ افزود: مدرسه سعدی روستای بوگ ازتوابع بخش ساربوک شهرستان قصرقند با 61 سال قدمت زبان گویای دو نسل آموزگاران بازنشسته از این مدرسه ، مدرسه ای که از نظر آموزش و پرورش 100 درصد تخریب می باشد و مکاتبات این اداره برای تعطیل نمودن آن در زمان بارش به دلیل خطر ریزش باران وسقوط سقف آن بیم و ترسی مضاعف بر دل دانش آموزان گذاشته است.

اکبر کدخدایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در این مدرسه در دو شیفت پسرانه و دخترانه حدود120دانش آموز درصبح و شیفت ظهر مشغول به تحصیل می باشند و از نخستین مدارس در بخش قصرقند به حساب می آید.

وی بیان کرد: باتوجه به مکاتبات فراوان به نماینده مردم در مجلس و استاندار و فرماندار و بخشداری و اداره آموزش و پرورش قصرقند تاکنون هیچ جواب قانع کننده ای دریافت نکرده ایم، و درحالی که امسال دو یاسه یا شاید بیشتر مدرسه در بخش درحال ساخت می باشد چرا مسئولین حواسشان به این مدرسه نیست.

کدخدایی افزود: ما مخالف ساخت مدرسه در روستاهای دیگرنیستیم ولی واقعأ مدرسه سعدی روستای بگ درحال تخریب می باشد و هر روزشاهد ریزش سقف آن می باشیم و خدایی ناکرده یک روز آجری برسردانش آموزی بیفتد چه کسی جوابگو خواهد بود آن لحظه همه مصیبت ها بر سر مدیر مدرسه خواهد افتاد و همه مسئولین او را سرزنش می کنند و همچنین مدرسه فاقد سرویس بهداشتی می باشد.

وی بیان کرد: نیمکت هایی که دانش آموزان روی آن نشسته اند باید آموزش و پرورش بجای آن حصیربلوچی به مدرسه بدهد و اکثر نیمکت ها فرسوده می باشند و برنده هستند که شامل عواقبی ازقبیل زخمی شدن دانش آموزان که شاید در اثر بریدگی به مرگ می انجامد و دانش آموزی که بر روی نیمکت ها می نشیند بر اثر زنگ زدن نیمکتهای فلزی کاملا لباسای آنان کثیف می شود.

وی خاطرنشان کرد: هرسال دانشجویانی که وارد دانشگاه می شوند از روی نیمکتهای فلزی و زنگ زده به مدارج عالی دانشگاه میرسند .مگر اینان حق ندارند بجای نیمکتهای فلزی برروی نیمکت های چوبی تر و تمیز بشینند ازمسئولین محترم استانی تقاضاداریم به روستای تاریخی بوگ تشریف بیاورند و از نزدیک مشکلات مدرسه را رسیدگی کنند.

درباره وبلاگ

وبلاگ حاضر به منظور معرفی روستای متمدن وقدیمی بوگ درکنارمعرفی استاتید،بزرگان وفرهنگ غنی واصیل قوم بلوچ به دوستداران فرهنگ و تمدن منطقه ایجادشده است .امیدوافر داریم کاستی ها رابرما ببخشید ودر پربار نمودن آن مارا تنها نذارید.
نظرات هرچند کوتاه شما را به دیده منت ارج می نهیم .
مدیر وبلاگ : شه بخش کدخدایی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

فالطالع بینیفال روزانه
فالطالع بینیفال روزانه
فال حافظ

.

کد جمله های دکتر شریعتی

کد جمله های دکتر شریعتی

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین