تبلیغات
بوگ آغاز مکران (روستای تاریخی بگ) - سرقت سیم های برق و تلفن ،قطع ارتباط مخابراتی دو روستای کوشوک و لوریانی
بوگ آغاز مکران (روستای تاریخی بگ)
به ما بپیوندید

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سرقت سیم های برق و تلفن ،قطع ارتباط مخابراتی دو روستای کوشوک و لوریانی

رواج سرقت سیمهای مسی هر چند در گذشته موجب قطعی موقت شبکه برق می شد اما خبر عجیب این است که سرقت سیمهای مخابرات در بخش ساربوک سه ماه است که ارتباط تلفنی 3روستا بابیش از600 خانوار را مختل کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان (ایسنا):سرقت سیمهای مسی توسط افراد سود جو به امری معمول تبدیل شده است که به دلیل استفاده از مس به عنوان فلزی گرانبها در ساخت سیمها صورت می گیرد این امر نه تنها موجب هدر رفت ثروت ملی می شود بلکه زمینه را برای خسارت شدید به زیر ساختها و اخلال در خدمات رسانی را نیز مهیا می کند و در نتیجه به دلیل سودجویی عده ای فرصت طلب تعداد قابل توجهی از هم وطنان خدمات مورد نظرشان را با اخلال یا قطعی بیش از یک هفته دریافت می کنند.

بخش ساربوک نیز همانند دیگر شهرهای کشور در گاهی مقاطع زمانی با فعالیت باندهای سرقت سیم مواجه شده است

قطع ارتباط روستاییان طی 60 روز:در آخرین مورد گزارش شده از سرقت سیمهای برق و مخابرات متاسفانه سارقان سیمها مخابراتی در مسیر روستا های لوریانی به کوشوک را ربوده اند که نتیجه اش قطع ارتباط بین دو روستا با جمعیتی بالغ بر 600 خانوار شده است.

اهالی این دو روستای پر جمعیت به نامهای لوریانی و کوشوک بخش ساربوک از این حادثه امکان ارتباط مخابراتی خود را از طریق تلفنهای ثابت از دست داده اند و همین امر موجب بروز مشکلاتی برای مردم شده است.نکته قابل توجه اینکه اهالی این روستاها از آنتن دهی موبایل هم کم بهره هستند اهالی روستا نیز بارها برای رفع این مشکل و سیم کشی مجدد به دستگاههای مرتبط مراجعه کرده اند که بی نتیجه مانده است.

دردو دلهای اهالی:هاشم عبدی دهیار روستای لوریانی در گفتگو با ایسنا اظهارداشت: دنیای امروز دنیای ارتباطات است و مردم با استفاده از سیسمهای مخابراتی فاصله ها را از بین می برند اما متاسفانه طی سه ماه گذشته اهالی این روستاها از دریافت خدمات محروم شده اند.

وی افزود: در مرحله اول ما از مسئولان شهرستان می خواهیم با شناسایی سارقان برخورد شدید را این افراد انجام دهند تا درس عبرتی شود برای افراد سود جو که اقدام به سرقت سیمهای برق و مخابرات نکنند و در مرحله بعد از مسئولان مخابرات نیز می خواهیم امکان ارتباط تلفنی این دو روستا را در اسرع وقت برای ساکنان این روستاها مهیا کنند هم چنین ایشان گفتند مردم مجبورند برای ارتباط با آشنایانشان به روستاهای مجاور مراجعه کنند که این امر پسندیده نیست.

اسلم ریسی نیز از اهالی روستای کوشوک در گفتگو با ایسنا اظهارداشت: اکثر بستگانمان در شهرهای دیگر زندگی می کنند و مدتهاست که امکان ارتباط با آنها را از دست داده ایم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر استفاده از خدمات مخابرات حق عمومی است و مردم این دو روستا نباید به دلیل تخلفات عده ای که ما نیز مصر هستیم که باید دستگیر و به مجازات برسند از خدمات عمومی محروم شوند.

ریسی گفت: بارها برای حل این مشکل به مسئولان مراجعه کرده ایم اما مشکل این روستاها در زمینه اخلال مخابراتی برطرف نشده است.

طرح مشکلات این روستا نمونه ای از آسیبهای فراوانی است که سرقت سیمهای برق و مخابرات می تواند به همراه داشته باشد و از سوی دیگر آسیب شناسی این سرقتها و راههای پیگیری از آنها به نظر می رسد تنها راه مقابله با این افراد باشد.

اعتبار لازم باید تامین شود

درویش ریسی، رئیس مخابرات نیکشهر در این خصوص به خبرنگار ما گفت: دلیل اصلی قطع ارتباط این دو روستا سرقت سیمهای مخابراتی است که اقدامات لازم برای رفع این مشکل درحال انجام است.

وی تصریح کرد: بیش از 3هزار متر سیم مخابراتی در دو مرحله از شبکه مخابراتی این دو روستا به سرقت رفته است و به دلیل احتمال تکرار و لزوم جلوگیری از سرقت سرمایه ملی باید طرح کابل زمینی در دستور کار قرار گیرد.

گفته می شود در این دو روستا قریب به 300مشترک مخابراتی وجود دارند از سوی دیگر به دلیل وجود مراکز آموزشی و خدماتی و استفاده از خدمات دولت الکترونیک مردم به دلیل قطع اینترنت توانایی استفاده از اینگونه خدمات را نیز ندارند.

گزارش/ نظر محمد رییسی از نیکشهر-ساربوک

درباره وبلاگ

وبلاگ حاضر به منظور معرفی روستای متمدن وقدیمی بوگ درکنارمعرفی استاتید،بزرگان وفرهنگ غنی واصیل قوم بلوچ به دوستداران فرهنگ و تمدن منطقه ایجادشده است .امیدوافر داریم کاستی ها رابرما ببخشید ودر پربار نمودن آن مارا تنها نذارید.
نظرات هرچند کوتاه شما را به دیده منت ارج می نهیم .
مدیر وبلاگ : شه بخش کدخدایی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

فالطالع بینیفال روزانه
فالطالع بینیفال روزانه
فال حافظ

.

کد جمله های دکتر شریعتی

کد جمله های دکتر شریعتی

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین