تبلیغات
بوگ آغاز مکران (روستای تاریخی بگ) - جلل الخالق
بوگ آغاز مکران (روستای تاریخی بگ)
به ما بپیوندید

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جلل الخالق

در دهستان نازیل از توابع بخش نوک آباد خاش فردی هست بنام مهراب میربلوچزهی که  هر بار که به ادارات دولتی در بخش نوک آباد یا شهرستان خاش مراجعه میکند مسئولین بهش جواب رد میدهند و میگویند که تو مرده ای

 هر چه اصرار میکند یا ایهاالناس  زنده هست ولی باورشان نمیشود میگویند که اسناد دولتی نشان میدهد که سالها قبل تو فوت کرده ای.

حالا به اصل ماجرا از زبان خودش توجه کنید

متن کامل نامه از مرز  ارتباط

قابل توجه فرماندار خاش جناب آقای علیرضا شهرکی
اسم من مهراب و شهرتم میربلوچزهی است در دهستان نازیل از توابع بخش نوک آباد سکونت دارم . هر بار که به ادارات دولتی در بخش نوک آباد یا شهرستان خاش مراجعه میکنم مسولین به من جواب رد میدهند و میگویند که تو مرده ای. هر چه اصرار میکنم یا ایهاالناس من زنده هستم ولی باورشان نمیشود میگویند که اسناد دولتی نشان میدهد که سالها قبل تو وفات کرده ای. لذا چند سال است که من خود را مرده احساس میکنم و از حق و حقوق زندگان محروم هستم. من یک انسان بیمار و از کار افتاده هستم نیاز به کمک دارم. نمیدانم به کجا مراجعه کنم و چطوری ثابت کنم که من زنده هستم. حال به اصل داستان توجه کنید چند سال قبل شناسنامه من گم میشود من با مراجعه به ثبت احوال خاش با هزار مسیبت بدون داشتن آشنا و پارتی و پول موفق شدم که یک شناسنامه المثنی بگیرم. برادر بزرگترم که قصد داشته است از ثروت پدر سهم بیشتر ببرد. گویا شناسنامه اصلی مرا در نزد خود قایم داشته است قبل از مرگ پدر با معرفی دو گواه ساختگی ، شناسنامه اصلی را به اداره ثبت احوال خاش بعنوان فوتی تحویل میدهد. همانطور که اشاره کردم من یک شناسنامه المثنی قبلا از این اداره گرفته بودم. پس مسولین اداره ثبت خاش میدانسته اند که من شناسنامه المثنی دارم و زنده هستم احتمالا با گرفتن رشوه یا پارتی بازی شناسنامه مرا در اسناد دولتی باطل میکنند. پس از آن من با شناسنامه المثنی هرکجا مراجعه میکنم میگویند که تو مرده ای به اداره ثبت احوال خاش مراجعه کرده ام چند سال است که برای گرفتن شناسنامه رفت و آمد دارم چند شاهد و گواه برده ام که من زنده هستم .
کارکنان اداره ثبت احوال قبول دارند که من زنده هستم ولی هربار که من مراجعه میکنم میگویند پرونده شما در دست اقدام است تا دو الی سه ماه دیگر تمام میشود این دو سه ماه تا بحال تبدیل به دو الی سه سال شده است اما خبری نیست. کارکنان اداره ثبت احوال که مجری قانون هستند و انگار پای خودشان در این قضیه گیر است همیشه میگویند که مقصر اصلی خویشاوندان خودت هستند. اما کسی نیست که از این مسولین سوال بکند شما که مجری قانون هستید مقصر اصلی هستید که قانون را زیر پا گذاشته اید. کسی نیست که از آنها بازخواست بکند که این زیر پا گذاشتن قانون جقدر به نفع آنها تمام شده است و چه بهای سنگینی را من تا به حال پرداخت کرده ام. حقیقتا من به این پول یارانه احتیاج دارم ولی متاسفانه سهمی ندارم ای کاش که مرده بودم و این همه دوندگی و تحقیر را تحمل نمی کردم .
 

 

درباره وبلاگ

وبلاگ حاضر به منظور معرفی روستای متمدن وقدیمی بوگ درکنارمعرفی استاتید،بزرگان وفرهنگ غنی واصیل قوم بلوچ به دوستداران فرهنگ و تمدن منطقه ایجادشده است .امیدوافر داریم کاستی ها رابرما ببخشید ودر پربار نمودن آن مارا تنها نذارید.
نظرات هرچند کوتاه شما را به دیده منت ارج می نهیم .
مدیر وبلاگ : شه بخش کدخدایی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

فالطالع بینیفال روزانه
فالطالع بینیفال روزانه
فال حافظ

.

کد جمله های دکتر شریعتی

کد جمله های دکتر شریعتی

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین